ANTI Illuminati
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Všetky Vaše konšpirácie píšte sem

Goto down

Všetky Vaše konšpirácie píšte sem Empty Všetky Vaše konšpirácie píšte sem

Odoslať  Empathy Št august 30, 2012 3:05 am

Od teroristického útoku proti USA z 11. septembra, ktorý zmenil svet, uplynulo 8 rokov. Napriek tomu na traumatické obrazy horiacich dvojičiek, ktoré ľudia na celom svete mohli sledovať v priamom prenose, nikdy nezabudnem. Sedel som v televíznom štúdiu v Bratislave a diskutoval s moderátorkou o tom, čo sa deje. V duchu som však tomu, čo vidím, nemohol uveriť. Z toho dňa si pamätám takmer všetko. Ešte dnes mi po chrbte behajú zimomriavky, keď si spomeniem na ľudí, ktorí z vyše 400 metrových budov bezradne skákali dole. 19 fanatikov z Al Káidy svojím činom šokovalo celý svet. Za menej ako 2 hodiny zahynulo neuveriteľne brutálnym spôsobom takmer 3000 nevinných civilistov.

Po tragédii sa v rôznych kútoch sveta okamžite objavili konšpiračné teórie, ktoré spochybňovali oficiálnu verziu a to aj napriek tomu, že Al Káida sa k zodpovednosti priznala. V Jordánsku podľa prieskumov verejnej mienky viac ľudí uverilo, že za útokom z 11. Septembra stojí americká vláda a menej, že útok zorganizovali teroristi. Egypťania zase vinili z tragédie Izrael. Proti týmto konšpiračným teóriám sa dokonca ohradil aj druhý najsilnejší muž Al Káidy. Zawahiri vydal vyhlásenie, že za spomínanými fámami stoja šíiti, ktorí závidia sunitskej Al Kajde, že bola schopná zaútočiť na americkej pôde.

Pomerne veľkú popularitu konšpiračných teórii v moslimskom svete niektorí odborníci vysvetľujú protiamerickými náladami a nedostatočnou informovanosťou miestnych ľudí. Bohužiaľ podobné názory nie sú ani v Európe ničím výnimočným. V posledných rokoch je podobný trend dokonca badať aj v USA. Niektoré prieskumy verejnej mienky tvrdia, že až jedna tretina Američanov si myslí, že o teroristickom útoku z 11. Septembra predstavitelia vlády vedeli a nezastavil ho. Nájdu sa aj takí, ktorí tvrdia, že útoky zorganizovala administratíva Georgea Busha. Ako možné motívy takéhoto činu uvádzajú vojnu v Afganistane a v Iraku, zvýšenie výdavkov na zbrojenie a obmedzenie občianskych slobôd.

Za posledné roky nepribudli žiadne dôkazy, ktoré by konšpiračné teórie podporovali. Narástol však počet kníh a dokumentárnych filmov, ktoré oficiálnu verziu spochybňujú. Prívrženci konšpiračnej teórie argumentujú napríklad pádom dvojičiek. Profesor v penzii Steven Jones prišiel z hypotézou, že kolaps budovu svetového obchodného centra nezapríčinil náraz lietadiel a následný požiar. Tak vznikla konšpiračná teória zámernej demolácie, ktorá tvrdí, že v dvojičkách boli pripravené výbušniny. Jej prívrženci ako dôkaz uvádzajú zrútenie mrakodrapov, ktoré údajne pripomínalo odstrel pomocou riadených explózií. Dvojičky spadli rýchlosťou takmer voľného pádu. Tiež zdôrazňujú, že ich podozrenie potvrdzuje kolaps vedľa stojacej budovy, ktorú lietadlá nezasiahli. Nikdy však nevysvetlili, prečo členovia konšpirácie jednoducho mrakodrapy nevyhodili do vzduchu a nezvalili to na Al Káidu. Prečo museli najprv lietadlá s cestujúcimi na palube vraziť do dvojičiek a až potom prišlo k odpáleniu náloží? Vedci z amerického národného technického inštitútu dokonca v roku 2005 publikovali odbornú správu, aby vyvrátili všetky pochybnosti. V nej dokázali, že pád dvojičiek spôsobil náraz lietadiel a následný požiar. Kolaps vedľa stojacej budovy tiež podľa ich záverov zapríčinil požiar, ktorý založili horiace úlomky z mrakodrapov. Oheň jednoducho roztavil oporné oceľové stĺpy.

Ďalej prívrženci konšpiračnej teórie tvrdia, že tretie lietadlo nikdy do Pentagónu nenarazilo a budovu zasiahla americká raketa. Autor knihy, ktorá vyšla vo francúzsku pod názvom "Veľké klamstvo" a stala sa okamžite hitom, argumentuje tvarom a veľkosťou diery v sídle ministerstva obrany. Tá údajne, v porovnaní s lietadlom, nie je dostatočne veľká. Zástancovia tohto tvrdenia ignorujú svedectvá ľudí v okolí Pentagónu. Tí náraz lietadla do budovy videli. Takisto neberú do úvahy telefonáty cestujúcich letu 77, ktorí svojim rodinám oznámili, že na palube sú únoscovia. V neposlednom rade sú tu vyhlásenia nezávislých odborníkov, ktorí tvrdenie, že lietadlo po zásahu železobetónovej budovy vytvorí v stene dieru v jeho pôvodnej veľkosti, označila za nezmysel. Z ruín požiarnici vytiahli čiernu skrinku, sedadlá a telesné pozostatky cestujúcich, ktorých identitu potvrdili vzorky DNA.

Podľa konšpiračnej teórie posledné lietadlo, ktoré sa zrútilo v Pensylvánii, nechala americká vláda zostreliť. Ako dôkaz im slúži fakt, že niektoré predmety pochádzajúce z lietadla sa našli niekoľko kilometrov od miesta tragédie. To by znamenalo, že stroj vybuchol vo vzduchu. CNN však zistilo, že išlo zväčša o papiere, ktoré odfúkol vietor. Takisto fotku lietadla tesne po náraze do zeme, ktorá existuje, obhajcovia konšpiračnej teórie ignorujú. Dokonca jej autorku niekto z nich nútil, aby sa priznala, že fotografia je falošná. Oficiálna verzia vyšetrovania tvrdí, že cestujúci sa vzbúrili a napadli únoscov, čo spôsobilo pád lietadla.

Najsilnejší argument proti konšpiračným teóriám, ktoré sa týkajú 11 septembra je však veľmi jednoduchý. Ak by to bola pravda, tak do tak veľkej akcie by muselo byť zapojených veľa ľudí a je málo pravdepodobné, že nikto z nich by nič neprezradil. Najmä, keď hovoríme o USA, kde sa nič neutají. Dokonca ani to, že prezident Nixon si najal 5 mužov, aby sa vlámali do kancelárii demokratickej strany. Nehovoriac o brutálnej vražde tisícov.

Konšpiračné teórie nie sú ničím novým, ľudí jednoducho fascinujú. Nájdu sa takí čo veria, že Gagarin vo vesmíre nebol, Američania nepristáli na mesiaci a Michael Jackson stále žije. Tieto konšpiračné teórie sú však nevinné. To sa ale nedá povedať o tvrdení, že americká vláda zámerne zavraždila 3000 zväčša svojich ľudí, aby mohla rozpútať vojnu.
Empathy
Empathy
Admin

Počet príspevkov : 32
Join date : 29.08.2012
Bydlisko : Slovakia

https://anti-illuminati.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Všetky Vaše konšpirácie píšte sem Empty Re: Všetky Vaše konšpirácie píšte sem

Odoslať  Witness St december 04, 2013 3:39 pm

Tady je linka na mé konspirativní články a také je v nich o 11.9.2001:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Witness
Witness

Počet príspevkov : 4
Join date : 18.07.2013

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.