ANTI Illuminati
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vegetarianstvo/Veganstvo/Vitarianstvo

+2
th4cl0wN
Vegan
6 posters

Goto down

Vegetarianstvo/Veganstvo/Vitarianstvo Empty Vegetarianstvo/Veganstvo/Vitarianstvo

Odoslať  Vegan Po september 03, 2012 11:41 pm

LEONARDO DA VINCI (1452 - 1519, italský malíř, sochař, architekt a vědec)
V mládí jsem se zřekl jedení masa, a přijde jistě den, že lidé mně podobní se budou na zabíjení zvířat dívat tak, jako se dnes
dívají na zabíjení lidí.


JEŽÍŠ (asi 3 - 36 n.l.)
A maso zabitých zvířat v jeho těle se stane jeho vlastním hrobem. Protože, pravím vám, kdo zabíjí, zabíjí sama sebe, a kdokoliv jí těla zabitých zvířat, jí tělo smrti. (z esejského Evangelia míru)

Je tu niekto z vas, kto sa staravuje mimo klasicky koncept?

Vegan

Počet príspevkov : 3
Join date : 03.09.2012

Návrat hore Goto down

Vegetarianstvo/Veganstvo/Vitarianstvo Empty Re: Vegetarianstvo/Veganstvo/Vitarianstvo

Odoslať  th4cl0wN Ut september 04, 2012 12:00 am

Moc maso nemusim, když už tak pojídám jenom ryby.
th4cl0wN
th4cl0wN

Počet príspevkov : 28
Join date : 30.08.2012
Bydlisko : Gotham City

https://www.facebook.com/th4cl0wn

Návrat hore Goto down

Vegetarianstvo/Veganstvo/Vitarianstvo Empty Re: Vegetarianstvo/Veganstvo/Vitarianstvo

Odoslať  Armentil St september 05, 2012 8:12 am

Poviem ti to takto... ja jem všetko z mierov... napríklad čo sa týka mäsa,tak max kuracie (pečené,k ryži) ,párky (ale len spišské) a nejaká hovädzina alebo bravčovina do gulášu... ináč nič moc...
Ale zas na druhej strane nemal by si sa zriekať mäsa,tiež má v sebe dosť živín,ktoré v sebe majú aj iné veci,ale pre dobrý život treba pestrú stravu! Smile

Armentil

Počet príspevkov : 4
Join date : 30.08.2012
Age : 26
Bydlisko : Svit

Návrat hore Goto down

Vegetarianstvo/Veganstvo/Vitarianstvo Empty https://www.youtube.com/watch?v=zMuJ-bDs30M&feature=player_embedded

Odoslať  Morpheus St september 05, 2012 9:50 am

Zdravim, Kedže cvičím dosť sa záujmam o jedlo a jeho efekt na zdraví človeka. V prvom rade ma zaujem ohladom vegetarianstva / vegánstva tento človek a táto jeho prednáška ... prednáška je v nadpise... nešlo mi to dať sem... myslím si, že v dosť veciach má pravdu aj keď on je podľa mna úplný extrem. Ja si myslím ,že všetko by sa malo jedávať s mierou a s níčim to neprehánať. Pestrý jedálniček je základ. Nejesť fastfood pokiaľ sa dá. Keď som bol mály dosť ma ovplyvnila reklama a bol som typecké dieťa, ktoré furt vravelo rodičom podme do MCdonaldu... teraz ? Už ho nechcem nikdy vidieť respektíve tie jedlá. Raz za čas sa tam objavím na šalát za euro alebo zmrzlinku Smile... tie hamburgre a všetky tie veci tam čomu hovoria jedlo je totalny odpad a nedaval by som to ani väznom jesť. No ale chcel som tým povedať.. treba jesť kvalitné potraviny, čo sa týky zeleniny a ovocia radšej zájsť na tržnicu a nie Kaufland,tesco a tieto retazce. "rajčina" z tesca alebo kauflandu je snaď vtip....neviem tú zeleninu identifikovať ale podľa mńa to rajčina nieje... No aby som to uzavrel.. dá sa prežiť aj bez mäsa ale podľa mna je dobré jesť aj to mäso pre jeho nutričné hodnoty.
Základ zdravej formy je : piť vela vody [0.5l -1l mineralky denne max, zbytok čistá voda [2-3l], kvalitná strava - ovocie, zelenina , ryby, kvalitné mäso, mliečne výrobky a kvalitné domáce mlieko.... dosť som čítal o tom že mlieko z obchodu je totalny shit hlavne tie 0.5% a tie to je iba čistá voda zriedená s mliekom atd. a bielkoviny v nom su údajne nevyužitelné pre nás. A jedna vec na záver prestal som jesť pečivo a hlavne biele...Raz za čas mám tmavé respketíve celozrnné ale biele pečivo som už dlho nejedol a ani neplánujem.

Morpheus

Počet príspevkov : 2
Join date : 03.09.2012
Bydlisko : me

Návrat hore Goto down

Vegetarianstvo/Veganstvo/Vitarianstvo Empty Re: Vegetarianstvo/Veganstvo/Vitarianstvo

Odoslať  MohawkEtkerovic Št september 06, 2012 7:48 am

Nutričné hodnoty mäsa sa dajú nahradiť, pričom tie vitamíny čo sú v mäsa vrátane bielkovín, človek nevie sto percentne vstrebať do tela. Napríklad 250g balenie sóji má až 75g bielkovín :-) čo si myslím, že pri cvičení to využiješ. Tým, že mäso človek nevie úplne stráviť sa to usadzuje na črevách a to je dosť nezdravé. To sú len fámy, že človek potrebuje mäso. Vegetariánstvo je zdravé, ale musíte mať celý komplex živín, vitamínov (bielkoviny, sacharidy, vlákninu, vápnik, železo .....) A keď už sme pri zdravej výžive, tak to mlieko by som ako prvé vyradil :-) aj niektoré mliečne výrobky. Mlieko majú piť iba deti aj to len materské od mami. To bol reklamný ťah, že je to zdravé s vysokým vápnikom atď .. Odporúčam Vám knižku (Zora Dovalová - Léčitelská Kucharka). Ja síce nejem mäso len cca4 mesiace, ale cítim sa skvele. Nepijem kávu, energy drinky, ani iné náhradné stimulanty a nemám problém s energiou aj bez mäsa. Práveže sa cítim vitálne a mám oveľa menšiu chuť na sladkosti (bol som žrút hh)
Venujem sa zdravej výžive a aj to praktizujem. Používam morskú soľ, trstinový cukor, špaldovú múku a väčšinou používam len olivový, bodliakový, konopný olej. :-) a je toho veľa čo ešte musím skúmať, skúšať, ale vždy je cesta ako nahradiť nezdravé veci a nie všetko zdravé je zlé :-))

A keď už jete mäso tak hlavne treba pravidelný prísun vlákniny. Ona prečisťuje hlavne črevá od usadenín z nestráveného jedla. Ale inak obmedzovať bravčové mäso. Jesť hlavne ryby a hydinu.

MohawkEtkerovic

Počet príspevkov : 5
Join date : 03.09.2012
Age : 34
Bydlisko : Rimavská Sobota

Návrat hore Goto down

Vegetarianstvo/Veganstvo/Vitarianstvo Empty Re: Vegetarianstvo/Veganstvo/Vitarianstvo

Odoslať  Vegan Ne september 09, 2012 6:50 pm

O potrebach masa v strave pisu hlavne firmy, ktore sa v tom priemysle pohybuju. Je to obrovsky kolos, ktory zivy mnoho ludi...

Ako tu bolo pisane vsetky ziviny sa daju ziskat aj z rastlinnej strave. Napr. ja riesim prisun bliekovin skrz kvalitne strukoviny a orechy. Ked sa bavime o zlozeni kvalitneho masa tak najlepsie z toho vychadza hovadzie, ktore bolo zivene na zelenej trave. Ako sa vravi = si to co jes. Preto sa neodporuca jest bravcove maso, lebo je chovane na najvacsom bordeli co ostane ludom z jedla...

Hovadzi dobytok krmeni zelenou travou vlastne prenasa vyzivne latky z travy do svalov. Preto je to maso nutricne lepsie ako ine.

Zasa ked si clovek vezme, ze pri rastlinnej strave by bol chudy, slaby a podobne nech si pozrie ako vyzeraju najvacsie zvierata sveta... napr taky Slon, byk, gorila... Tie sa zivia z 95percent rastlinnou stravou.

Casto omielane v televizii su teraz Omega 3 - Omega 6 mastne kysliny. Tie su zakladnym stavebnym kamenom pri tvorbe buniek. Preto je ich prisun velmi dolezity. Najvyssi obsah Omega3 maju ORECHY! nie maso...

Vegan

Počet príspevkov : 3
Join date : 03.09.2012

Návrat hore Goto down

Vegetarianstvo/Veganstvo/Vitarianstvo Empty maso

Odoslať  duskyx So december 08, 2012 11:02 am

Je najivne mysliet si že v mase su nejake super živiny.Napr. kurence su živene antibiotikami, hormonmi a jednostrannou stranou pšenica kukurica.Ale paradoxne vdaka tym hormonom ti možu viac rast svaly, kedze tie hormony dokazu zrychlit rast kurata 20 nasobne...Btw najsilnejši nemec je vegan... bounce

duskyx

Počet príspevkov : 1
Join date : 08.12.2012

Návrat hore Goto down

Vegetarianstvo/Veganstvo/Vitarianstvo Empty Re: Vegetarianstvo/Veganstvo/Vitarianstvo

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.